Kayıp Kıta Mu ve Atatürk – Yok Olan Gizemli Kıta

Kayıp kıta Mu haritası
Kayıp kıta Mu haritası

Dünya üzerinde kaç kıta var? Yedi dediğinizi duyar gibiyim. Peki size kıtaların sayısının 8 olduğunu söylesek ne derdiniz? Gelin sizi şimdi kayıp kıta Mu ile tanıştıralım. Mu kıtası yeryüzündeki ilk kıtadır. Şiddetli depremler neticesinde battığı düşünülen kıtanın insan oğlunun ilk ana vatanı ve dünyanın en eski yerleşim merkezi olduğu iddia edilir. Asya ile Avrupa kıtası arasında Pasifik Okyanusunda bulunur. Anlatılanlara göre burada yaşayan 64 milyon insan varmış. Reenkarnasyona inanan, telepati ve astral seyahat gibi mistik güçlere sahip ve teknolojik yönden gelişmiş bir medeniyetin varlığından bahsedilir. 70 bin yıl önce var olduğu tahmin edilen bu kıta, üzerinde yaşayan 64 milyon insanla birlikte sulara gömülerek yok olmuştur. Kıtanın yok olmasıyla kaçarak kurtulabilenler iki kola ayrılmışlar. Asya’ya gelenler Uygur adını almış, Amerika’ya göçenler ise kendilerine Maya adını vermişlerdir.

İngiliz subay ve aynı zamanda gezgin olan Churchward’ın Tibet’te yaptığı araştırmalarına dayanan ve bu konuyla ilgili yazdığı 5 kitabında ilk kez karşımıza çıkmıştır. Çin’de tapınaklarda bulduğu yazı tabletlerini Tibet rahiplerinden on yılda öğrendiği Naga Maya dilinde çeviren James Churchward’ın efsanesine göre Büyük Okyanus’ta, Asya ile Amerika ortasında Avustralya’nın iki katı kadar olan Mu kıt’asından bahsetmiştir.

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu

Mustafa Kemal Atatürk, Türklerin atalarının kayıp Mu kıt’asından gelip gelmediğini sorusuna cevap bulabilmek amacıyla Tahsin Bey’i Meksika’ya büyük elçi olarak göndermiştir. Tahsin Mayatepek, Türk Dili Tetkik Cemiyeti Başkanı İbrahim Dilmen ile yazışmalarından sonra sonuçları Atatürk’e rapor etmişti. Bugüne kadar 7. rapor ile 13. rapor  arasındaki raporlara ulaşılabilmiştir. Turan Dursun 1978 yılında 14. rapora ulaştığını açıklamış ve bununla ilgili incelemesini paylaşmıştı. Tahsin Mayatepek’in yedi numaralı raporunda James Churchward‘ın kitaplarından söz edilir. 1. rapordan 5. rapora kadar kayıptır. Başka rapor olup olmadığı da bilinmemektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda Mayalar ile Anadolu ve Orta Asya kültürleri arasında büyük benzerlikler gözlenmiş. Birçok sözcüğün Türk ve Maya dillerinde aynı olduğu saptanmış. Bu sözcüklerden biri de Türkçe’deki “tepe” sözcüğüydü (Mayaca “tepek” olarak yazılmakta ve tepe anlamına gelmekteydi). Tahsin Bey’in Maya ve Türk kültürleri arasında bulduğu ortak noktalar sadece kelimelerle kalmayıp aynı zamanda Türk Maya kültürleri arasında, ayyıldızlı davullarından, Şamanik kültüründen, kilim desenlerine kadar bir çok ortak nokta gözlenmişti.

Tüm kutsal kitaplarda yer alan Nuh tufanı acaba Mu’nun öyküsünden bahsediyor olabilir mi? Gerçekten dünyayı değiştiren bu büyük tufan Kayıp Kıta Mu da mı yaşandı? Acaba insan oğlu kendi hataları ve küresel değişikler yüzünden mi yok olmuştu? Ve her şeye yeniden en baştan mı başlamıştı? Kim bilir belki de… Kayıp Kıta Mu bu sorular ile insanların zihnini daha uzun süre kurcalayacak gibi gözüküyor…

Önceki İçerikKalp Ağrısı Neden Olur? Kalpte Batma Hissi Olanlar Dikkat!
Sonraki İçerikLeonardo Da Vinci Kimdir? Hayatı – En Önemli Eserleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz