En İyi Balık Yemleri Nelerdir? Doğru Yem İle Balığınıza İyi Bakın

Akvaryum balıkları için en iyi balık yemi seçimi

Balıklar çok hassas canlılardır. Bu yüzden balıkları en iyi balık yemleri ile beslememiz gerekir. Akvaryum balıkları vitamin, mineral, protein ve bitkilere ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarını balık yemleri ile karşılayabiliriz. Piyasadaki balık yemlerinin hemen hepsi bu ihtiyaçları karşılayabilecek düzeydedir. Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz üzere balıklar hassas canlılardır. Yanlış bir besin maddesi çok sevdiğimiz balığımızın ölümüne neden olabilir. Bu yüzden en iyi balık yemlerini kullanmakta fayda vardır.

Balık yemleri mineral, bitki ve vitaminlerin yapısını bozmadan doğallığını koruyarak üretilmektedir. Balık yemlerinin üretilmesi bir dizi kurutma işlemi sonunda olmaktadır. Bu nedenle balıkları beslerken bu yemleri kullanmak iyi bir seçenek olacaktır.

Evlerimizde beslediğimiz süs balıkları, cinsine göre akvaryumunuzun farklı katmanlarında yüzmektedir. Daha aşağılarda yüzen balıklarında verilen yemden faydalanabilmesi için doğru yemler kullanılmalıdır.

Akvaryum Balıkları Nasıl Beslenir?

Akvaryum balıklarına günde 2 veya 3 kez olmak koşuluyla besinleri verilir. Verilen miktar balığın 3 ila 6 dakika arasında bitirebileceği miktarda olmalıdır. Yemleri akvaryuma verirken su yüzeyine mümkün olduğunca eşit dağıtmak gerekir. El ayarı ile her yere eşit dağıtmak biraz zordur. Bu yüzden yemin özel kaşıkla verilmesi tercih edilmelidir. Ayrıca balıklarınızı aynı kapta aylarca aynı yemle beslemek onların hastalanmasına neden olur. Ara sıra farklı yem kullanmak ve ufak ufak sebze ve meyve parçaları atmak onları daha sağlıklı tutacaktır. Eğer balıklarınızı fazla beslemişseniz akvaryumun tabanında yem parçaları kalacaktır. Bunu fark edip bir dahaki beslemede daha az miktarda koymalısınız.

en iyi ve kaliteli balık yemleri ile balık nasıl beslenir?

Balık Yemi Türleri

 1. Sıvı yemler
 2. Kurutulmuş canlı yemler
 3. Pul yemler
 4. Yavru yemler
 5. Tablet yemler
 6. Granül top yemler
 7. Cips yemler
 8. Stick yemler

En İyi Balık Yemleri Hangileridir?

 1. PRODAC NUTRON CİCHLİD STİCKS: En iyi balık yemlerinden biridir. Çubuklar halinde kurutulup öğütülmüş balık yemidir. Cichlidlerin beslenme ihtiyacını karşılamak için üretilmişlerdir. Kaplumbağalar içinde kullanılabilir.
 2. SERA GOLDY: Japon ve süs balıklarının düzgün beslenebilmesi için uygun bir yemdir. Akvaryum balıklarınızın kış öncesi Sera Goldy ile beslenmesi onların vücut dirençlerini artıracaktır. En kaliteli balık yemleri arasında gösterilmektedir.
 3. JBL GRANA DISCUS: İçerdiği yüksek minerallerden dolayı balığınızı beslemek için çok uygun bir yemdir. Ayrıca akvaryum dibine hızlı batmasından dolayı daha dipteki balıkların beslenmesini kolaylaştırmaktadır. En iyi balık yemleri arasında benim görüşüm olarak en iyisidir.
 4. TETRA PRIMA DISCUS GRANÜL: En kaliteli balık yemleri listemizde yer verdiğimiz ve tavsiye ettiğimiz yemlerden biridir. Vitamin ve mineral açısından son derece zengindir. Discus balıklarının özel beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için çok uygun bir yemdir.
 5. AZOO ARTEMİA CYSTS: En çok tavsiye edilen balık yemlerinden biridir. Yeni doğan balıklar için kullanılması gereken bir balık yemidir. Ayrıca omurgasız balıklarda da kullanılabilir.
 6. JBL HOLIDAY TATİL YEMİ: Tatile çıktığınızda bu yem sayesinde gözünüz arkada kalmayacaktır. 15 gün boyunca balığınızı idare edebilecek bir yemdir. Bir kutu yem ortalama 30-35 balık için yeterlidir. En iyi sahte balık yemleri arasında ilk sırada gösterilmektedir.
 7. NEW LIFE SPECTRUM CİCHLİD FORMULA: İçerdiği yüksek mineral ve vitaminler açısından önemli bir yemdir. Herhangi bir katkı maddesi içermez. Balığınızın pullarını parlaklaştırarak daha doğal gözükmesini sağlar. En iyi balık yemleri arasındadır.
Önceki İçerikEn İyi Köpek Mamaları | Köpeğinizin Çok Seveceği 5 Mama
Sonraki İçerikÇin Seddi Gerçekleri | İnsanoğlunun Yaptığı En Büyük Yapı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz